Tartalomjegyzék:

Videó: 3 nyerési mód a jávai sakkjátszmában

Videó: Tedd rendbe az életed! - 10 tipp | Viszkok Fruzsi 2024, Április
Anonim

A Tic Tac Toe, amelyet Indonéziában "Catur Jawa" néven ismernek, egy megoldható játék. Ez azt jelenti, hogy létezik egy matematikailag bevált stratégia, amely képes megnyerni a játékot. A jávai sakkban két játékos, aki követi a helyes stratégiát, mindig döntetlen lesz. Azonban továbbra is nyerhet olyan játékosok ellen, akik nem ismerik ezt a stratégiát, különösen, ha hibáznak. Ha ismerősei már ismerik a stratégiát, próbálja ki a szabályok nehezebb változatát. Ha nem tudja, hogyan kell játszani, itt tanulhatja meg.

Lépés

1. módszer a 3 -ból: Nyerjen vagy döntetlen az első körben

Nyerjen a Tic Tac Toe 1. lépésben

1. lépés. Játszd le az első X -et egy sarokban

A legtöbb tapasztalt jávai sakkozó az első "X" -et szögletbe rakja, amikor megérkezik az első kör. Ily módon az ellenfél nagy valószínűséggel hibázik. Ha ellenfele O -val válaszol, bárhol máshol, mint középen, akkor garantáltan megnyeri a játékot.

• Ebben a példában az első fordulatot veszi, és X -et használja szimbólumként. Az ellenfél másodszor fordul, és O -t használ.

Nyerj a Tic Tac Toe 1. lépésben Bullet1
Nyerj a Tic Tac Toe 2. lépésében

2. lépés. Próbáljon nyerni, ha ellenfele az első O -t játssza középen

Ha ellenfele ezt teszi, várjon, amíg hibázik, mielőtt nyerhet. Ha továbbra is helyesen játszik, győződjön meg arról, hogy az eredmény döntetlen lesz. Íme két lehetőség a második körre, majd utasítások a nyerésre, ha az ellenfél egy bizonyos lépést hajt végre (különben továbbra is blokkolja a lépését, és a játék döntetlennel végződik):

• Helyezze a második X -et az első X szemközti sarkára úgy, hogy átlósan "X O X" vonal legyen a táblán. Ha ellenfeled O -val válaszol a többi sarokban, nyerhetsz! Tegye harmadik X -jét az utolsó üres sarokba, és ellenfele nem tudja blokkolni a győzelmet, amelyet a negyedik X -el érhet el.

Nyerj a Tic Tac Toe 2. lépésben Bullet1
  • Vagy, tegye a második X -et a szél (nem a sarok) melletti mezőbe, anélkül, hogy megérintené az első X -et. Ha ellenfele O -t tesz a rossz sarokba az X mellett, használja a harmadik X -et, hogy blokkolja a lépését, és automatikusan nyerjen a negyedik X -el.

Nyerj a Tic Tac Toe 2. lépésben Bullet2
Nyerjen a Tic Tac Toe 3. lépésben

3. lépés. Ön automatikusan nyer, ha ellenfele az első O -t játssza a négyzeten kívül, a középsőn kívül

Ha ellenfele ezt teszi, nyerhet. Válaszoljon úgy, hogy bármelyik sarokba helyez egy második X -et, üres helyet hagyva a két X között.

• Például, ha az első X a bal felső sarokban található, és ellenfele O betűt tesz a felső középső négyzetbe, akkor helyezze a második X -et a bal alsó vagy jobb sarokba. Ne tegye a jobb felső sarokba, mert akkor egy üres hely helyett egy O lesz a két X között.

Nyerj a Tic Tac Toe 3. lépésben Bullet1
Nyerj a Tic Tac Toe 4. lépésben

Lépés 4. Helyezzen el egy harmadik X -et, így két lehetséges nyereménye lesz

Általában az ellenfél látja, hogy két egymást követő X -je van, és megpróbálja blokkolni őket. Ellenkező esetben rögtön nyerhet három X -szel, de ha ellenfele blokkol, akkor az Onya akadálytalanul hagy egy üres négyzetet, amely párhuzamos az első és a második X -szel. Tegye a harmadik X -et ebbe a mezőbe.

Vegyünk például egy darab papírt, és rajzoljunk egy jávai sakktáblát úgy, hogy a felső sorban "X O _", a második sorban "O _ _", az alsó sorban pedig "X _ _" szerepel. Ha a harmadik X -et a jobb alsó sarokba helyezi, akkor illeszkedik a másik X -hez

Nyerj a Tic Tac Toe 5. lépésben

5. lépés. Nyerd meg a játékot a negyedik X -el

A harmadik X után két üres mező lesz, ahol nyerhetsz, ha az egyik X -el van kitöltve. Mivel az ellenfél csak egy lépést hajthat végre, csak az egyik négyzetet blokkolhatja. Írja be a negyedik X -et a mezőbe, amelyet nem blokkol, és nyer!

2. módszer a 3 -ból: Soha ne veszíts a második körben

Nyerj a Tic Tac Toe 6. lépésben

1. lépés. Döntetlen kényszerítése, ha az ellenfél szögletről indul

Ha ellenfele O -val kezd a sarokdobozban, mindig tegye az első X -et középre. A második X -nek az oldalon kell lennie, nem a sarokban, kivéve, ha blokkolnia kell ellenfelét. Ezzel a stratégiával minden mérkőzés döntetlennel végződik. Elméletileg nyerhet ebből a pozícióból, de ellenfelének nagy hibát kell elkövetnie, például nem látja, hogy két X -je van egymás után.

Ebben a részben az ellenfél még mindig O -val játszik, csak ő kapja meg az első fordulót

Nyerj a Tic Tac Toe 7. lépésben

2. lépés. Döntetlen kényszerítése, amikor ellenfele középen kezd

Amikor először O betűvel kezdi a közepét, tegye az első X -et egy sarokba. Ezt követően továbbra is blokkolja ellenfelét, és a játék döntetlennel zárul. Ebből a pozícióból soha nem fog nyerni, hacsak ellenfele nem hagyja abba a győzelmet!

Nyerjen a Tic Tac Toe 8. lépésben

3. Próbálja megnyerni a játékot, ha ellenfele a szélén kezd

Gyakran előfordul, hogy ellenfele a fenti lépések egyikével indul. Ha azonban az első O -t oldalra teszi, nem a sarokba vagy a közepébe, akkor kicsi az esélye a győzelemre. Tegye az első X -et a közepére. Ha egy második O betűt tesz a szemközti élre, tehát van O-X-O sor vagy oszlop, akkor a második X-et tegye sarokba. Majd ha egy harmadik O-t tesz az X-re merőleges szélére, állítson egy O-X-O-t, és állítson be egy harmadik X-et az üres négyzetbe, hogy blokkolja az ellenfél két O-ját. Innentől kezdve mindig nyerhet egy negyedik X -el.

• Ha ellenfele nem a fent leírt módon jár el, akkor fogadjon el egy döntetlent. Csak kezdje el blokkolni minden lépését, hogy senki ne nyerjen.

Nyerj a Tic Tac Toe 8. lépésében Bullet1

3. módszer a 3 -ból: A jávai sakk variációi

Nyerj a Tic Tac Toe 9. lépésben

1. Próbálja ki ezeket a dolgokat, ha a játék mindig döntetlennel végződik

A veretlenség a jávai sakkban szórakoztató lehet, de e cikk nélkül is megtalálhatja a módját annak megakadályozására, hogy nyerjen. Ezt követően minden jávai sakk -meccs döntetlennel végződik. Azonban továbbra is használhatja a szokásos jávai sakkszabályokat bonyolultabb játékokhoz. Próbáld ki.

Nyerj a Tic Tac Toe 10. lépésben

2. lépés Játssz memória jávai sakk

A szabályok pontosan megegyeznek a szokásos jávai sakkkal, de nincsenek táblák! Minden játékosnak hangosan kell kimondania a lépéseket, és fejében elképzelnie kell a táblát. Ebben a cikkben továbbra is használhatja az összes stratégiai javaslatot, de előfordulhat, hogy nehezen tud koncentrálni, miközben megpróbálja megjegyezni, hol vannak az X -ek és az O -k.

• Egyezzen meg egy rendszerben, amely elmagyarázza a lépéseket. Például az első szó a sor pozícióját jelzi (felső, középső vagy alsó), a második szó pedig az oszlop pozícióját (bal, középső vagy jobb).

Nyerj a Tic Tac Toe 10. lépésben Bullet1
Nyerjen a Tic Tac Toe 11. lépésben

3. lépés Játssz 3D jávai sakkot

Rajzoljon három jávai sakktáblát külön papírra. Címkézzen minden táblát "felül", "középen" és "alul". Bárhol játszhatod, és úgy működik, mintha egymásra halmoznának egy kockát. Például az összes tábla középpontjának elsajátítása megnyeri Önt, mert ennek eredményeként függőleges vonal fut át a kockán. Sorban három négyzet elsajátítása szintén győzelmet eredményez. Próbálja meg kitalálni, hogyan nyerjen átlósan mindhárom táblán.

• Egy izgalmasabb kihívás érdekében kombinálja az utolsó variációval, és próbálja ki a 3D memória jávai sakkot. Az első szó leírja a táblát (felső, középső vagy alsó), a második szó a sort (felső, középső vagy alsó), a harmadik szó pedig az oszlopot (bal, középső, jobb).

Nyerj a Tic Tac Toe 11. lépésben Bullet1
Nyerj a Tic Tac Toe 12. lépésben

Lépés 4. Játssza a jávai sakk ötrészes változatát

Játszd ezt a játékot, amelyet néha Gomoku -nak hívnak, egy grafikonpapíron, hogy ne kelljen rajzolnod a táblát. Ahelyett, hogy minden mezőbe X -et és O -t jelölne, írja be őket a papírvonalak metszéspontjába. Bármely lépést kiválaszthat a papíron. Az első játékos, aki öt egymást követő pontot szerez (hat vagy több pont helyett) a győztes. A játék nagyon összetett, bár hasonló a jávai sakkhoz, és még saját világbajnoki versenyei is vannak.

• A versenyeken a játékosok 15x15 vagy 19x19 táblát használnak, de bármilyen méretű grafikonot használhat. Akár korlátlan számú táblán is lejátszhatja, szükség esetén további papírt adhat hozzá.

Nyerj a Tic Tac Toe 12. lépésben Bullet1

Tippek

• Próbálja ki ezt a kihívást egy újonc ellen: vegye az első fordulót, és játssza az első X -et az oldalon. Csak akkor nyerhet, ha az ellenfél első O -ja olyan szögletben van, amely nem érinti az X -et, vagy a szélén, amely átlós. Kitalálod, hogyan nyerhetsz ebben a két helyzetben?
  • Egy még bonyolultabb kihívás érdekében próbáljon nyerni az első kanyar után, és helyezze az X -t középre. Ha ellenfele az első O -t oldalra teszi (ami ritkán fordul elő), akkor biztosan nyer. Kitalálod, hogyan?
  • Vannak más játékok is, amelyek lehetővé teszik, hogy az egyik játékos mindig nyerjen, még akkor is, ha az összes résztvevő optimálisan (helyesen) játszik. Például a Connect Fourban az első játékos mindig nyerhet, ha a megfelelő stratégiát követi.
  • Legyen óvatos, és gondolja át előre a lépéseket, amelyeket meg szeretne tenni.